San Antonio uništio Oklahomu, Miami izborio važnu pobjedu u gostima

0

San Antonio Spursi poveli su s 2-0 protiv Oklahoma City Thundersa u finalu Zapadne konferencije NBA lige. Spursi su deklasirali goste sa 112:77!

Na poluvremenu domaći igrači imali su prednost od 14 koševa da bi na kraju treće četvrtine imali prednost od čak 29 koševa. Oklahoma nije imala nikakve prilike za pobjedu, Tony Parker je predvodio svoju momčad s 22 poena, Danny Green dodao je 21, Tim Duncan 14 poena uz 12 skokova. Kod gostiju iz Oklahome Kevin Durant i Russel Westbrook ubacili su po 15 poena. Dva glavna igrača Thundersa su kombinirano imali očajan šut iz igre 13-40, tako da su igru napustili već krajem treće četvrtine.

Treća utakmica se igra u nedjelju u Oklahoma Cityu.

Miami Heat su izborili bitnu pobjedu u gostima 83:87 i izjednačili u finalu Istočne konferencije na 1-1. Kao i uvijek, kad stvari za Miami krenu loše, ukažu se LeBron James i Dwyane Wade i spase stvar. Indiana je imala vodstvo 73:69 u četvrtoj četvrtini kada stvari u svoje ruke uzima James i pogađa tricu te još šest koševa zaredom. To je bio početak 12:2 serije za Heat s kojom su prelomili utakmicu. Od ukupno 25 koševa Miamija u posljednjoj četvrtini, 12 je ubacio James a deset Wade. James je dao 22 poena uz 7 skokova i 6 asistencija, dok je Wade susret završio s 23 poena. Kod domaćina najbolji je bio Lance Stephenson s 25 poena i 7 asistencija, Paul George je uz vrlo loš šut iz igre (4-16) ubacio 14 poena. (cd,foto: Keith Allison/wiki)