Komušina nakon drame do pobjede

0

Nakon uzbudljivih 40 minuta košarke, Komušina Haiterbach je stigla do pobjede na gostovanju u Marbachu. Domaći igrači su utakmicu otvorili furiozno da bi tijekom prve četvrtine na semaforu stajao nevjerojatan rezultat 30:12! 70ak navijača Komušine nisu vjerovali svojim očima! Skoro svaki šut domaćih igrača je pronašao svoj put u koš, pogotovo krilo Johannes Hübner je odigrao izvrsno. 33:16 je bio rezultat nakon prvih deset minuta u kojima je jedino Franko Filipović s 11 poena odigrao na razini u redovima Haiterbacha. Itekako se izostanak beka Tim Burnette-a odrazio na igru hrvatskih košarkaša. “Opet smo prespavali početak utakmice, nismo se držali dogovora i ništa nam nije polazilo za rukom, tek smo se u drugoj četvrtini probudili i počeli igrat.” rekao je trener Felix Döbele.

Početkom druge četvrtine Komušina radi seriju 8:0 i smanjuje rezultat, ali opet se igrači Marbacha vraćaju s dvije povezane trice. Čak sedam trica su igrači Marbacha zabili u prvih 14 minuta! Komušina je povečala pritisak i rezultat se topio poen za poenom, napokon je proradila i timska igra da bi zahvaljujući tricama Buljana i Kesselringa gosti iz Haiterbacha otišli s minimalnom prednošću na poluvrijeme (45:46). „U drugoj četvrtini smo pokazali ogromnu želju i igrali smo jako dobro!“ izjavio je Döbele nakon utakmice. No domaći igrači se jednostavno nisu predali, opet su preokrenili rezultat u svoju korist 55:51. U ovoj fazi nezaustavljiv je bio Slaven Ponjavić, koji je odličnu pomoć dobio od David Jacksona te igrača utakmice Franka Filipovića. Nakon treće četvrtine i vodstva Komušine od 63:69 svi su mislili da će utakmica sada ući u mirnije vode. Filipović je sjajno otvorio posljednju četvrtinu i s vezanih devet poena vodstvo povećao na 63:78. Tu priči nije kraj, igrači Marbacha se vraćaju u utakmicu i smanjuju na 85:86. Domaćini su prekršajima pokušali zaustaviti napade Komušine, ali na kraju im ta taktika nije pomogla, jer su hrvatski koarkaši bili sigurni izvođaći slobodnih bacanja. Poslije utakmice trener Felix Döbele izjavio je: “Sveukupno nisam zadovoljan! U puno faza smo bili premekani na terenu, srećom smo se uspijeli odvojiti da bi Marbachu opet dopustili povratak u utakmicu. To nam se ne smije događati.” (cd, Komušina)

S ovom pobjedom Komušina se popela na četvrto mjesto tablice i sljedećeg vikenda (16.11.2014 u 17.30 sati) na domaćem terenu dočekuje trećeplasiranu ekipu iz Fellbacha. Ovo će biti poslastica kola i svakako spektakl za sve gledatelje.

KKK: Domagoj Buljan (3/1), Franko Filipović (37/2), David Jackson (15/1), Sascha Kesselring (3/1), Franko Koljanin (7/1), Marko Krmpotić, Christopher Ley (10), Mario Marić (3), Slaven Ponjavić (14)