Bravo Nane!

0

U Hrvatskoj nije valjao jer nije spadao pod one odabrane i podobne a sada s West Ham-om hara engleskom Premier League-om. Nakon pobjeda protiv engleskih velikana Arsenala, Liverpoola, Manchester Citya na red je došao i branitelj naslova prvaka Chelsea na čelu s Joseom Mourinhom.

Čak i u ESPN-u smatraju kako Bilić svojim menadžerskim sposobnostima zaslužuje pohvale i naslovnice, umjesto što se na njima nalazi poraženi Jose Mourinho.

West Ham je pobjedio s 2:1, zgodicima Zaratea i Carrolla, za Chelsea je zabio Cahill. Spomenimo još da je Mourinho zbog prigovora radi crvenog kartona Matića zaradio preseljenje na tribinu u poluvremenu.

Nakon utakmice Bilić je izjavio: “Svaka pobjeda me usrećuje, naravno, ali pobjeda kod kuće obaveza. Pobjede u gostima su uvijek kao iznenađenje. Draže mi je pobijediti kod kuće i usrećiti navijače. Želimo nastaviti igrati tako dobro. Ako ćemo se braniti kao momčad i napadati kao momčad, imamo šansu pobijediti u svakoj utakmici. Jako smo sretni. Dobro nam ide, ali ne gasimo svijetlo. Idemo utakmicu po utakmicu. Ponosan sam na momke, zasluženo smo pobijedili prvaka. U prvom poluvremenu smo odigrali jako dobro, ali na startu drugog dijela igrali smo suprotno od onoga što smo htjeli. Ne možete pustiti protivniku loptu i braniti se 45 minuta. No, to je pitanje mentaliteta, kojeg trebamo promijeniti, a to je proces koji traje. Iako je Chelsea izjednačio, sreća je da nam je ostalo više od pola sata do kraja i mogli smo ponovno uspostaviti pritisak.”

Na pitanja engleskih novinara o Mourinhu i Chelsea-u Bilić je rekao: “Mogu razumjeti Mourinha, jer iz njegove perspektive mnoge sudačke odluke u posljednje vrijeme bile su protiv Chelseaja. No, što se tiče današnjih sudačkih odluka, mislim da nije bilo grešaka.” (cd)