Marin Čilić osvojio Kremlin Kup

0

Marin Čilić obranio je naslov u Moskvi. U finalu svladao je Španjolca Roberta Bautistu u dva seta sa 6:4, 6:4. Lani je Marin istim rezultatom pobjedio Bautistu u finalu. Ovo je tek prvi Marinov trofej u 2015. godini.

Našem tenisaču su dvije break lopte bile dovoljne da dođe do svog 14. naslova u karijeri. U prvom setu je oduzeo servis Španjolcu kod 3:2 a u drugom setu kod 2:2. S druge strane Bautista je imao čak četiri break lopte koje je Čilić sve obranio. S osvajanjem trofeja u Moskvi, Marin je zaradio 127 tisuća dolara i 250 ATP bodova.

Teoretski još postoje šanse da Čilić uđe na ATP Masters u Londonu, s 13. mjesta skočio je na 11. No ovih 250 bodova ne izgledaju ka velika pomoć u borbi za London jer je Čilić svoju realnu priliku za Masters propustio u Aziji. Marina čekaju još tri turnira gdje će morati skupljati što više bodova, u Baselu, Valenciji i Parizu. (cd,foto: FilipFeja/wiki)